KLUB SZKÓŁ UNICEF

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei

niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych

przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie

– raz zapraszamy Państwa do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem proponujemy organizację w szkole specjalnych wydarzeń.

Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

NASZE WSPARCIE:

Jednym z zadań szkoły jest wychowywanie młodych ludzi i uwrażliwianie ich na potrzeby innych. W I semestrze Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji pt. “Prezent Bez Pudła”. Przez cały I semestr członkowie Samorządu Uczniowskiego starali się zapoznać i uczulić wszystkich na problemy dzieci z Sierra Leone. Podsumowaniem pomocy na I semestr roku szkolnego 2013/ 2014 było wsparcie akcji „Prezent bez Pudła”. Dzięki zebranym środkom finansowym Samorząd Uczniowski dokonał zakupu „Świątecznego Kosza Dobroczynnego” i tym samym zaopatrzył dzieci z Sierra Leone w zestaw do pierwszej pomocy, a także 300 tabletek odrobaczających i 100 saszetek ORS.

Czym jest “Prezent Bez Pudła” ?

Prezenty bez Pudła to oryginalny sposób na wsparcie UNICEF, który łączy radość pomagania z przyjemnością obdarowywania bliskich prezentami. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione produkty zostają wysyłane tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Szczepionki i lekarstwa, żywność terapeutyczna, moskitiery, zeszyty i przybory szkolne to tylko niektóre produkty, które pracownicy i wolontariusze UNICEF wykorzystują codziennie w terenie, realizując projekty pomocowe na rzecz dzieci na całym świecie.Wszystkie te materiały fundowane są z dobrowolnych darowizn przekazywanych UNICEF przez firmy i osoby prywatne. Dzięki Prezentom bez Pudła UNICEF, można samemu wybrać, jaki produkt chcą ufundować. Zakup Prezentu bez Pudła to forma darowizny, za którą UNICEF dostarczy wybrany produkt w miejsce prowadzenia programów pomocowych. Większość prezentów rozsyłana jest w świat z magazynu UNICEF w Kopenhadze, jednak są też takie (np. książki dla dzieci, pompy wodne), które są produkowane lokalnie. W przypadku nadwyżki sprzedaży danego Prezentu bez Pudła w stosunku do potrzeb, UNICEF dostarcza zamienne produkty pomocowe z tej samej kategorii produktów. Dzięki temu możemy skutecznie nieść pomoc dzieciom.

więcej szczegółów dotyczących organizacji można znaleźć na oficjalnej stronie interenetowej UNICEF   https://www.unicef.pl/